Bizden Haberler

Yıllanmış eşyalara hayat veren ATÖLYE

Yıllanmış eşyalara hayat veren ATÖLYE

İngiltere'den getirilen özel boya ile İstanbul'daki atölyelerinde mobilya boyama eğitimleri düzenleyen Haze Design Lab, göz ardı edilen değerli eşyalarına, mobilyalarına yeni bir hayat vermek isteyen misafirlerine hayal dolu bir gün sunuyor.

Ünlü İngiliz boya markası Annie Sloan Chalk Paint'in İstanbul Avrupa Yakası bayisi Haze Design Lab, atölyelerinde gerçekleştirdiği eğitimler ile mobilya boyamanın inceliklerini misafirlerine farklı teknikler ile öğretiyor. Her yüzeyi astar veya zımpara işlemi gerektirmeden boyayabilen Chalk Paint ile misafirlerinin kendi yaşam alanları için "kapıdan bir hayal ile ayrılmasını" amaç edinen Haze Design Lab atölyelerine ağırlıklı olarak kadınlar ve mimarlar ilgi gösteriyor.

ATÖLYELERİMİZE KATILIMCILAR OLUYOR

Atölye çalışmalarında boyama teknikleri, eskitme, çatlatma, varak, stencil gibi özel ve nostaljik boyama tekniklerini misafirlerine aktardıklarını söyleyen i Haze Design Lab Kurucu Ortağı Hanife Çmaroğlu, atölye çalışmalarını çok farklı sektörlerden çok farklı isimler ile gerçekleştirdiklerini belirtti. Çmaroğlu,"Atölyelerimizde erkek misafirlerimizin de en az kadın misafirlerimiz kadar yer aldığını söyleyebiliriz. Özellikle mimarlar, yeni teknikler öğrenmek amacıyla katılım sağlıyor. Yalnızca İstanbul'dan değil şehir dışından birçok katılımcı almanın dışında yurt dışından Katar, Lübnan gibi ülkelerden de yabancı misafirleri atölyemizde ağırlıyoruz. Atölyelerimizde verdiğimiz eğitim Annie Sloan'm özel programıdır. Bu programı dünyanın neresinde olursanız olun aynı şekilde alırsınız. Biz de İstanbul Avrupa Yakası Bayisi olarak düzenli olarak atölye çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. Her hafta düzenli olarak gerçekleşen derslerin en fazla 4 kişi ile butik şekilde gerçekleştiğini söyleyen Çmaroğlu, "Atölye çalışmalarımızda ilk olarak Annie Sloan Chalk Paint'i katılımcılara tanıtıyoruz.

Yayınlanan Diğer Haber Siteleri;

Bizim Anadolu Gazetesi

Esnaf Bülteni

Karacabey Haber

find.com.tr

Medya Ege

Dünya İnşaat

Türkiye Gazetesi

Yeni Gün Gazetesi

Star Gazetesi

Ticaret Gazetesi

Son Saat

Art'ı Mekan Dergisi